włosy.jpgMawia się, że kobieta zmienną jest. Uwielbiamy zmiany, a niektóre emocje, jakie towarzyszą na w życiu wpływają na chęć radykalnego odcięcia się od obecnego wizerunku. Ile razy miałaś tak, że wyobrażałaś sobie w myślach, jak to byłoby ściąć na krótko swoje włosy sięgające pasa? Jak często nosiłaś się z zamiarem skrócenia zapuszczanych latami włosów? Nie rób tego! Dziś powiem ci, dlaczego nie powinnaś ścinać włosów.

8 POWODÓW PRZECIWKO ŚCINANIU WŁOSÓW

Powód nr 1

Zawsze chciałaś mieć włosy sięgające pasa, wiele godzin poświęciłaś na ich pielęgnację i pieczołowite sprawdzanie, czy urosły już choćby o milimetr od ostatniego wieczoru. Naprawdę chcesz to zaprzepaścić? Teraz, kiedy osiągnęłaś już upragnioną długość lub jesteś blisko celu?

Powód nr 2

Długie włosy to najlepsza ozdoba kobiety. Zapytaj swojego męża, chłopaka albo przyjaciela, czy kobiety lepiej wyglądają w krótkich, czy w długich włosach. Jestem pewna, że odpowiedź będzie taka sama. Kobiety są najatrakcyjniejsze w długich włosach.

Powód nr 3

Zazwyczaj chęć zmiany wizerunku związana jest z nagłą zmianą stanu emocjonalnego. Jesteś roztrzęsiona po rozstaniu lub szczęśliwa ze względu na wygraną w loterii i chcesz uczcić to krótką, drapieżną fryzurą? Emocje szybko opadną, a włosów nie będzie już można uratować.

Powód nr 4

Przeglądasz w sieci najnowsze trendy w modzie i czytasz o tym, że w nadchodzącym sezonie królowało będzie ścięcie na boba. Każdy chciałby być trendy, ale największym minusem jest fakt, że moda jest zmienna. Co, jeśli za rok znowu będą modne włosy po pas?

Powód nr 5

Długie włosy są o wiele bardziej odporne na „bad hair day”. Lekko przetłuszczone zawsze można potraktować odrobiną lakieru dla dodania objętości i spiąć w efektowny kok, warkocz lub roztrzepane upięcie. Krótkie włosy musisz umyć, nie ma innej rady.

Powód nr 6

Odnośnie fryzur pojawia się też kolejna kwestia. Długie włosy to różnorodność – możesz wyjść w rozpuszczonych, zakręcić je, wyprostować, spiąć na lewą albo prawą stronę, upiąć u samej góry, albo całkowicie zaczesać. Chcesz się tego pozbawić? Krótkie włosy to ograniczenie.

Powód nr 7

Długie włosy to oszczędność – nie na kosmetykach, bo ich używamy nieco więcej, ale na fryzjerze. Krótka fryzura wymaga poprawek przynajmniej 1-2 razy w miesiącu, natomiast długie włosy mogą swobodnie rosnąć. Od czasu do czasu wymagają tylko podcięcia końcówek, ale można to zrobić w domu.

Powód nr 8

Wbrew pozorom długie pasma są o wiele wygodniejsze – w upalne lato wcale nie muszą grzać po plecach, bo możemy je spiąć na czubku głowy. Krótkich włosów nie upniesz, a więc nie unikniesz przyklejania się spoconych pasm do twarzy i rozwiewania ich przez wiatr w złą pogodę lub w trakcie uprawiania sportu.