montibello.jpgZamierzam przetestować na moich włosach odżywkę Smart Touch od Montibello, zupełną nowość o kompleksowym działaniu aż na dwunastu płaszczyznach. Jak się sprawdzi? Czy odżywi moje włosy? Czy zakup Smart Touch 12in1 się opłaci? Przekonamy się.

Montibello reklamuje swoją odżywkę Smart Touch jako profesjonalny kosmetyk do pielęgnacji włosów, który działa natychmiastowo. Szczerze? Nie jestem zwolenniczką haseł reklamowych o błyskawicznych efektach kuracji odżywiających itp. Jeszcze nigdy na moich włosach nie sprawdziło się takie hasło, a najszybciej działający produkt pielęgnacyjny do włosów przyniósł widoczny efekt po ok. tygodniu regularnego stosowania. Może Montibello Smart Touch mnie zaskoczy? To się okaże po pierwszym użyciu.

Skład odżywki Montibello 12w1 to długa lista składników o dziwnych nazwach, z których udało mi się wyselekcjonować kilka interesujących pozycji.

Producent zapewnia, że skuteczne działanie Montibello to zasługa hydrolizowanych protein pochodzenia roślinnego (jak się okazało chodzi o proteiny pszenicy i warzyw) w połączeniu z wiązaniami peptydowymi. Niewiele mi to rozjaśnia. Odżywka Smart Touch opiera się na wodzie, mieszaninie alkoholu cetylowego i stearylowego. W składzie znajdziemy też glicerynę, olejek eteryczny z goździka i kumarynę.

Montibello to odżywka, która ma działać aż na 12 problemów z włosami. Moje włosy są słabo odżywione i niezbyt nawilżone po wielokrotnym farbowaniu, mają tendencję do puszenia się i łamliwości, a ich końcówki są w bardzo złym stanie. Stąd pomysł, żeby kupić odżywkę. W Montibello Smart Touch skusiła mnie konkurencyjna cena i kompleksowe działanie. Inteligentny Dotyk od Montibello ma dodatkowo zwiększać objętość, chronić przed działanie promieniowania UV, odmładzać włosy i ochraniać przy termicznej stylizacji – te właściwości są jednak mi obojętne. Fajnie, że są, ale to nie mój główny problem.

Test odżywki Montibello zaczynam od najbliższej niedzieli, kiedy skończy się mój dotychczasowy produkt i będę miała możliwość spokojnego użycia Smart Touch po raz pierwszy. Na razie kupiłam spray o pojemności 50 ml, bo nie chcę wydawać niepotrzebnie za dużo pieniędzy na odżywkę, której działania jeszcze nie oceniłam. Z efektami wrócę na bloga za… dwa tygodnie? Tak, to powinien być optymalny czas na test odżywki, która ma działać natychmiastowo. Do zobaczenia!