jak-dbać-o-włosy.jpgSuche włosy to problem wielu dziewczyn. Pasemka są szorstkie w dotyku, łamią się i kruszą, a końcówki rozdwajają. Na szczęście są pewne sposoby, które pomogą ujarzmić przesuszone włosy i pielęgnować skórę głowy.

Czy możliwe jest, aby henna nawilżała włosy?

Okazuje się, że tak. Hennę używamy wtedy, kiedy farbujemy włosy lub odrosty. Do czarnego proszku dodajemy mineralną lub przegotowaną wodę i dokładnie mieszamy. A czy któraś z was wiedziała, że henna przygotowana w ten sposób może wysuszać włosy? Dlatego zamiast wody dodaj ugotowane i przecedzone siemię lniane. Przed nałożeniem na włosy całość należy podgrzać. Dodatkowymi składnikami mogą być sok z aloesu lub kwas hialuronowy.

Rozdwojone końcówki to częsty problem wielu dziewczyn. Włosy rozdwajają się na końcach z wielu powodów, a jednym z nich jest nieprawidłowe mycie. Niektóre kosmetyki pielęgnują skórę głowy, ale niszczą końcówki pasemek. Widoczne jest to zwłaszcza na włosach wysokoporowatych i kręconych. Dlatego przed myciem warto zabezpieczać końce włosów maseczką lub odżywką. Szampon nie przesuszy pasemek, jeżeli będą chronione produktem nawilżającym.

Jeżeli twoje włosy są wysuszone, do pielęgnacji powinnaś używać szamponu i odżywki jednocześnie. Ustalenie proporcji jest sprawą indywidualną. Natomiast jeśli szampon działa zbyt delikatnie, a nasza skóra głowy potrzebuje dokładnego oczyszczenia, do produktu dodajmy białą lub zieloną glinkę. Dla lepszego efektu dodać możesz odrobinę hydrolatu. Proporcje to sprawa indywidualna, choć im więcej glinki tym lepiej dla skóry głowy. Glinka posiada właściwości antybakteryjne, odświeżające i lecznicze. Możemy przygotować mieszankę szamponu i glinki, która wystarczy nam na dłuższy czas. Należy wymieszać około 10 łyżek stołowych szamponu z łyżeczką glinki.

Osoby, które mają suche włosy często skarżą się na swędzenie skóry głowy. W takim wypadku może pomóc tonik octowy. Do 100 ml wody mineralnej wlewamy 20 ml ekologicznego octu jabłkowego. Taki preparat wciera się w skórę głowy zaraz po umyciu włosów. Ocet jabłkowy jest pomocny w leczeniu grzybicy i łuszczycy. Posiada naturalne pH 5,5, dzięki czemu korzystnie wpływa na stan skóry, zapewnia jej gładkość i jędrność.

Stylizacja gorącym powietrzem również przyczynia się do pogorszenia stanu włosów i skóry głowy. Jak zatem suszyć włosy, aby im nie zaszkodzić? Nałóż na nie maseczkę z siemienia lnianego z dodatkiem olejku lub soku z aloesu. Następnie nadmiar mikstury odsącz w ręcznik i wysusz włosy. Pasemka staną się nawilżone, gładkie i błyszczące.