linseed oilOlej lniany pozyskiwany jest z nasion lnu, roślinki dobrze nam znanej i mającej powszechne zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Tłoczony jest na zimno, nie powinien być rafinowany. Olej lniany posiada żółty kolor oraz charakterystyczny zapach i smak. Powinien być przechowywany w lodówce; należy chronić go przed działaniem promieni słonecznych. Polecany jest do pielęgnacji włosów nisko- i wysokoporowatych.

Z pomocą oleju lnianego możemy dbać nie tylko o włosy i skórę. Produkt wspomaga działanie układów pokarmowego, krążenia, oddechowego i nerwowego oraz narządów wewnętrznych.
Olej lniany regeneruje uszkodzoną strukturę włosów, odbudowuje pasemka uszkodzone zabiegami fryzjerskimi, wzmacnia i wygładza puszące się włosy. Przeciwdziała rozdwajaniu się końcówek, łamaniu i wypadaniu włosów. Olej lniany pobudza cebulki włosów do wydajniejszej pracy i tym samym wspomaga wzrost nowych włosów. Stosowny jako dodatek do maseczek lub samodzielny kosmetyk przywraca włosom blask, elastyczność i miękkość.

Posiada działanie łagodzące, koi podrażnienia oraz pomaga w leczeniu łupieżu.

Olej lniany można wykorzystać do olejowania włosów. Ten prosty zabieg kosmetyczny należy przeprowadzać dwa razy w tygodniu. Niewielką ilość produktu nakłada się na włosy, które następnie trzeba rozczesać i związać w warkocz. Olej lniany najlepiej jest pozostawić na noc, a rankiem dokładnie zmyć szamponem. Produkt aplikować można także bezpośrednio na skórę głowy. Po upływie około godziny olej lniany zmywa się ulubionym szamponem. Podobnie postępujemy w przypadku nakładania maseczek i regeneracji rozdwojonych końcówek. Uwaga: olej lniany może pobrudzić ubranie, dlatego po zaaplikowaniu go na końcówki włosy związujemy wysoko na głowie.