Macadamia oilOlej makadamia pozyskiwany jest z orzechów drzewa o tej samej nazwie. Roślina rośnie dziko w Australii, a powszechnie uprawiana jest na Hawajach i w Afryce Południowej. Orzeszki makadamia składają się z jasnozielonej łupiny, wewnątrz której znajduje się biały owoc w twardej, brązowej skorupce. Olej makadamia traci ważność po ośmiu miesiącach od momentu otwarcia opakowania. Jest olejem nieschnącym, co oznacza, że nie twardnieje na powietrzu.

Olej makadamia odnalazł zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Używa się go do produkcji kosmetyków przeciwzmarszczkowych i nawilżających. Co ciekawe, olej makadamia posiada najlepsze spośród wszystkich olejków działanie antycellulitowe. Jednak olej makadamia służy przede wszystkim do pielęgnacji włosów. Dlaczego? Posiada wiele cennych właściwości: chroni przed promieniowaniem słonecznym, nawilża, wygładza i odżywia. Oczywiście takie działanie posiada tylko taki olejek, który nie został przetworzony chemicznie. Pełnowartościowy olej makadamia musi być zatem tłoczony na zimno i nie może być poddany procesowi rafinacji.

Ze względu na niesamowitą szybkość wchłaniania się, olej makadamia jest bardzo popularny w pielęgnacji włosów. Budową podobny jest do sebum wytwarzanego przez skórę głowy. Produkt zapobiega utracie wilgoci, dzięki czemu regeneracja postępuje jeszcze szybciej. Olej makadamia przynosi dobre rezultaty w połączeniu z innymi olejkami: z rumianku, z drzewa herbacianego, z arganowego, z aloesu lub z alg.

Mieszanka taka przeciwdziała powstawaniu łupieżu, pobudza włosy do wzrostu, zabezpiecza włosy przed promieniami UV i odbudowuje zniszczone końcówki.

Jak wygląda zabieg z olejem makadamia? Niewielką ilość produktu należy podgrzać, a potem nałożyć na włosy i skórę głowy. Następnie pasemka rozczesuje się, a olejkowi pozwala wchłonąć. Po upływie dwóch godzin włosy trzeba umyć delikatnym szamponem. Już po zakończonym zabiegu olej makadamia można nałożyć na końcówki włosów.

Jaki olej makadamia jest najlepszy?

Nie każdy olejek wchłania się tak dobrze, żeby nazywać go “znikającym olejem”. Chyba że mówimy o 100% organicznym, nierafinowanym i zimnotłoczonym takim jak olej makadamia Nanoil, w którego składzie znajduje się wyłącznie certyfikowany olej o doskonałej jakości. Z takim produktem pielęgnacja wkracza na zupełnie nowy poziom. Bogaty w NNKT (w tym rzadko spotykany kwas omega-7), witaminy A, E oraz zestaw witamin z grupy B olejek:
makadamia-nanoil

  • działa odmładzająco,
  • dba o nawilżenie skóry,
  • odżywia i regeneruje,
  • nadaje skórze miękkość,
  • widocznie wygładza włosy,
  • działa antyoksydacyjnie,
  • ochrania skórę i włosy,
  • usuwa cellulit i rozstępy.

Sprawdź go na:
www.nanoil.pl/olej-makadamia