Sesame oilOlej sezamowy pozyskuje się z nasion sezamowych. Tłoczony jest na zimno; nie powinien być rafinowany. Posiada orzechowy i delikatny zapach i smak. Olej sezamowy ma kolor brązowy lub żółty w różnych odcieniach. Powinien być przechowywany w temperaturze pokojowej do sześciu miesięcy po otworzeniu butelki. Olej sezamowy należy do kategorii olejów półschnących.

Posiada wiele właściwości, które pozytywnie wpływają na stan włosów. Olej sezamowy aplikowany codziennie u nasady włosów przyciemnia kolor i tym samym zapobiega wczesnemu siwieniu, niechcianym refleksom lub jasnym pasemkom. Olej sezamowy wspomaga wzrost włosów na grubość i długość. Jak to możliwe? Produkt bardzo dobrze wchłania się w skórę głowy i pomiędzy łuski włosowe.

Poza tym olej sezamowy zabezpiecza włosy przed działaniem promieni słonecznych, tworząc barierę ochronną.

Choroby skóry głowy można pokonać, stosując olej sezamowy. W połączeniu z innymi olejkami, w tym eterycznymi, leczy wszawicę i łupież; reguluje także pracę gruczołów łojowych i tym samym ogranicza nadmierne wydzielanie sebum. Co więcej olej sezamowy posiada działanie łagodzące i wygładzające. Wystarczy łyżkę tego produktu wymieszać z łyżką innego oleju kosmetycznego i nałożyć na skórę głowy. Po upływie kilku godzin włosy należy umyć ulubionym szamponem. Olej sezamowy wykorzystać można jako dodatek do kosmetyków drogeryjnych lub zrobionych własnoręcznie produktów pielęgnacyjnych. Może być także stosowany podczas olejowania włosów.

Olej sezamowy ma wiele innych zalet. Przeciwdziała przesuszeniu, łuszczeniu się naskórka, wypadaniu włosów. Włosom zniszczonym częstymi zabiegami fryzjerskimi (farbowanie, trwała, prostowanie, suszenie) kuracja z olejem sezamowym przyniesie bardzo dobre rezultaty. Olej sezamowy nałożony bezpośrednio na skórę głowy wzmacnia cebulki włosowe i łodygę włosa, zapobiega rozdwajaniu się końcówek i puszeniu włosów. Co ciekawe, olej sezamowy naniesiony zaraz po umyciu pomaga w rozczesywaniu i modelowaniu włosów.