avocado oilOlej z awokado pozyskiwany jest w procesie tłoczenia dobrze znanych nam zielonych owoców z dużą pestką w środku. Jest olejem płynnym, o zielonkawej barwie i jednolitej konsystencji. Zapach jest porównywalny z aromatem owoców awokado. Na dnie naczynia, w którym olej z awokado jest przechowywany, może gromadzić się osad. Należy wziąć pod uwagę, że w niskich temperaturach produkt tężeje. Dlatego przed zastosowaniem można ogrzać go w dłoniach lub przechowywać we właściwy sposób, tj. w temperaturze pokojowej.

Owoców awokado używamy przeważnie w kuchni jako dodatek do sałatek, pasta na kanapki lub składnik koktajli. Są również stosowane w kosmetyce do pielęgnacji skóry i włosów. Nadają skórze miękkość i posiadają właściwości odżywcze. Pod postacią maseczki do włosów sprawdzają się równie dobrze. Jeżeli skóra głowy przejawia skłonności do przesuszenia, a włosy nadmiernie wypadają, to czas najwyższy, aby zastosować olej z awokado. Przed umyciem produkt należy wmasować w skórę głowy i wetrzeć we włosy na całej długości. Następnie na głowę zakłada się foliowy czepek i ręcznik, żeby – pod wpływem wytworzonego w ten sposób ciepła – składniki odżywcze mogły szybciej dotrzeć w głąb włosów, cebulek włosowych i porów skóry głowy.

Zabieg należy zakończyć zmyciem oleju z awokado szamponem, który nie zawiera SLS.

Olej z awokado pomocny będzie w pielęgnacji włosów wysoko- i średnioporowatych. Produkt bardzo dobrze i dość szybko wchłania się w pasma, nadając im blask i miękkość. Dodatkowo, zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia, zapobiega rozdwajaniu się końcówek, łamaniu i wypadaniu włosów. Olej z awokado wzmacnia cebulki włosowe i działa kojąco na podrażnioną skórę głowy. Zastosowany po okresie letnim regeneruje włosy uszkodzone promieniowaniem słonecznym, zamykając łuski włosowe. Olej z awokado pomaga w walce z egzemą, łuszczycą, łupieżem i innymi skórnymi chorobami.

Nie tylko olej z awokado posiada dobroczynny wpływ na włosy. Również awokado włączone do codziennej diety poprawia kondycję skóry i włosów. I tak składniki odżywcze do organizmu dostarczane są od wewnątrz.

Jaki olej z awokado jest najlepszy?

Warto przemyśleć, który olejek z awokado wybrać, jeśli chcemy zapewnić swojej skórze i włosom najlepszą pielęgnację. Najlepsze działanie będzie miał olej nierafinowany i tłoczony na zimno – taki jak olej z awokado Nanoil. Jego zaletą jest skład wolny od parabenów, silikonów, substancji zapachowych i innych zbędnych dodatków. To 100% oleju z miąższu awokado certyfikowanego znakiem Ecocert! Sprawdza się w pielęgnacji ciała, twarz i włosów, ponieważ zawiera kompleks siedmiu witamin i cenne kwasy tłuszczowe. Stosowany regularnie:
olej-z-awokado-nanoil

  • dba o dobre nawilżenie,
  • spłyca drobne zmarszczki,
  • działa antybakteryjnie,
  • wzmacnia płaszcz lipidowy,
  • odbudowuje naskórek,
  • wzmacnia i upiększa włosy,
  • nadaje zdrowy blask,
  • leczy problemy skórne,
  • jest przeciwutleniaczem.

Sprawdź go na:
www.nanoil.pl/olej-z-awokado