pumpkin seed oilOlej z pestek dyni posiada ciemnozielony kolor oraz intensywny smak i zapach. Wytłoczony na zimno i nie poddany procesowi rafinacji zachowuje wszystkie składniki odżywcze, witaminy i minerały. Polecany jest w pielęgnacji skóry, włosów i paznokci. Olej z pestek dyni jest olejem nieschnącym, co oznacza, że nie tężeje w kontakcie z powietrzem.

Jeżeli chcemy, aby nasze włosy były zdrowe i mocne, możemy olej z pestek dyni stosować wewnętrznie i zewnętrznie. Spożywanie jednej łyżki produktu dziennie wspomaga naturalną odporność organizmu, pomaga w walce z pasożytami układu pokarmowego, ujędrnia i odmładza skórę. Stosowanie oleju z pestek dyni bezpośrednio na skórę lub włosy przynosi bardzo dobre efekty. Skóra staje się elastyczna i promienna, a włosy lśniące, gładkie i nawilżone. Ponadto olej z pestek dyni łagodzi objawy łuszczycy i łupieżu.

Wcierany w końcówki zapobiega ich rozdwajaniu i przesuszeniu.

Niezwykle cenną informacją może okazać się to, że olej z pestek dyni zapobiega wypadaniu włosów. Zadowoleni będą przede wszystkim mężczyźni. Oczywiście paniom również poleca się kurację z zastosowaniem tego produktu. Wcierany w skórę głowy olej z pestek dyni wzmacnia włosy od samej nasady, odżywia cebulki włosowe i aktywuje wzrost nowych włosów.

Olej z pestek dyni łączyć można z kosmetykami pielęgnacyjnymi, których na co dzień używamy w domu. Kilka kropel olejku mieszany z ulubioną odżywką do włosów i wodą. Maseczkę nakładamy na godzinę na suche lub wilgotne włosy i przykrywamy ręcznikiem. Przy skórze głowy wytworzy się ciepło, dzięki któremu substancje odżywcze zawarte w oleju z pestek dyni i kosmetykach wchłoną się szybciej. Po upływie tego czasu należy głowę dokładnie umyć szamponem bez SLS. Jakie są efekty takiej kuracji? Włosy nie są ani trochę obciążone, a skóra głowy nie ulega przetłuszczeniu. Pasemka nie puszą się i nie elektryzują; są również proste i gładkie.