Apricot Kernel OilOlej z pestek moreli wytwarzany jest z nasion owoców moreli zwyczajnej. Roślina ta uprawiana jest w Chinach, USA, Argentynie, Chile, krajach śródziemnomorskich i środkowoazjatyckich. Posiada jasny kolor oraz przyjemny i delikatny zapach. Oleju z pestek moreli nie wolno podgrzewać, ponieważ w temperaturze 70°C traci cenne składniki i właściwości. Ma podobne działanie do olejku migdałowego.

Olej z pestek moreli jest stosowany w pielęgnacji skóry twarzy i ciała oraz włosów. Posiada działanie rozjaśniające, dlatego polecany jest dla osób, które mają cerę pokrytą bliznami potrądzikowymi lub przebarwieniami i plamami posłonecznymi. Olej z pestek moreli równie dobrze oddziałuje na kondycję i wygląd włosów. Zaraz po aplikacji wchłania się i odżywia pasemka i skórę głowy, stymulując jednocześnie cebulki włosowe do efektywniejszej pracy.

Jak wygląda kuracja z olejkiem z pestek moreli? 

Można nakładać go przed myciem głowy lub tuż po. Produkt bardzo dobrze zmywa się wszystkimi szamponami, choć w kuracji włosów zniszczonych powinno używać się kosmetyków pozbawionych SLS. Olej z pestek moreli nałożony na suche włosy i pozostawiony do wyschnięcia, nadaje im niesamowity zapach i blask. Poza tym pasemka są wygładzone, podatne na modelowanie i łatwiej jest je rozczesać. Olej z pestek dyni zapewnia włosom miękkość, gładkość i odżywienie. Zapobiega rozdwajaniu końcówek, puszeniu się, a dodatkowo zmniejsza porowatość.

Olej z pestek moreli może być stosowany jako dodatek do kosmetyków myjących lub pielęgnujących włosy. Obydwie substancje należy dokładnie wymieszać i nałożyć na włosy na godzinę przed myciem. Olej z pestek moreli jest również używany w kuracji włosów metodą OMO (olejek do włosów – mycie skóry głowy – olejek do włosów stosowany zamiennie z odżywką).

Wybierając olej z pestek moreli, starajmy się zwracać uwagę na kilka bardzo ważnych rzeczy. Po pierwsze, pełnowartościowy produkt powinien być tłoczony na zimno i nieoczyszczony. Taka informacja podana na opakowaniu oznacza, że olejek posiada wszystkie minerały, kwasy tłuszczowe i witaminy. Po drugie, olej z pestek moreli musi być odpowiednio przechowywyany. Ponieważ promienie słoneczne działają w sposób szkodliwy na każdą ciecz, w tym olejki do włosów, produkt powinien znajdować się w butelce z ciemnego szkła.