evening primrose oilOlej z wiesiołka pozyskiwany jest z nasion rośliny z żółtymi, białymi lub różowymi kwiatami. Wiesiołek pochodzi z Ameryki Północnej i Południowej; niektóre gatunki występują także w Europie. Olej z wiesiołka stanowi składnik suplementów diety, które stosuje się w kuracjach poprawiających kondycję włosów. Ponadto korzystnie wpływa na stan skóry i paznokci. Zawiera najwyższe stężenie substancji leczniczych i przeciwbólowych.

Olej z wiesiołka może być stosowany w walce ze świądem, łupieżem i innymi chorobami skóry głowy. Ogranicza wydzielanie sebum i zmniejsza stopień przetłuszczania się włosów. Tym samym wpływa na kondycję włosów. Przy regularnie przeprowadzanej kuracji olej z wiesiołka wygładza, nawilża i odżywia pasemka. Ponadto sprawia, że stają się bardziej podatne na układanie, a ich szczotkowanie jest łatwiejsze i przyjemniejsze.

Dodatkowo produkt zabezpiecza włosy przed promieniowaniem słonecznym.

Co ciekawe, olej z wiesiołka polecany jest przy nadmiernym wypadaniu włosów. Wzmacnia cebulki włosowe, co równocześnie wpływa na wzrost włosów na grubość i długość. Z tego względu polecany jest mężczyznom, którzy zauważyli u siebie pierwsze oznaki łysienia. Zabiegi z wykorzystaniem oleju z wiesiołka przydadzą się również tym, którzy bardzo często modelują włosy urządzeniami wytwarzającymi wysoką temperaturę (suszarka, lokówka, prostownica). Produkt tworzy barierę zabezpieczającą pasemka przed gorącym powietrzem. Co więcej, olej z wiesiołka chroni przed działaniem szkodliwych czynników pochodzących ze środowiska zewnętrznego, takimi jak: toksyny znajdujące się w powietrzu, spaliny, zanieczyszczenie powietrza.

Jak stosować olej z wiesiołka? Można nakładać go bezpośrednio na suche lub mokre włosy, przed lub zaraz po myciu. Będzie także dobrym dodatkiem do drogeryjnych kosmetyków lub produktów zrobionych przez nas w domu. Kilka kropel oleju z wiesiołka dolane do maseczki lub szamponu będzie doskonale pielęgnowało włosy i skórę głowy.