coconut oilOlejek kokosowy pozyskiwany jest w procesie ogrzewania i tłoczenia białego miąższu owoców palmy kokosowej. Występuje pod dwoma postaciami skupienia. Olejek kokosowy w stanie stałym ma biały kolor i przyjemny kokosowy zapach. Jako płyn natomiast posiada lekko żółtawy odcień. Co więcej olejek kokosowy jest bardzo niezwykłym produktem, ponieważ w kontakcie ze skórą ciała (przy około 25°C) topi się i szybciej wchłania w głębsze partie naskórka. A czy wiecie, że olejkiem kokosowym można smarować kromki?

Przede wszystkim olejek kokosowy stosuje się do włosów suchych, niezdyscyplinowanych i pozbawionych blasku. Produkt zawiera proteiny, które budową zbliżone są do protein występujących we włosach. Dzięki temu szybciej wnika do wnętrza pasemek, a substancje odżywcze są lepiej przyswajane. Olejek kokosowy można stosować jako odżywkę do spłukiwania. Nakłada się go na kilka godzin, a potem spłukuje delikatnym szamponem. Produkt można zmieszać także z innymi olejkami lub dodać do ulubionego szamponu.

Olejek koksowy nałożony na włosy kręcone, splątane lub zaraz po umyciu – wygładza i ułatwia rozczesywanie.

Olejek kokosowy ma właściwości neutralizujące wolne rodniki – tym samym dba o młody wygląd naszej skóry i włosów. Dodatkowo wspomaga odporność organizmu, pomaga w walce z licznymi chorobami skóry twarzy lub ciała.

Olejek kokosowy stosowany podczas domowych zabiegów pielęgnacyjnych może przynieść niesamowite efekty. Po pierwsze, odżywia skórę głowy i wzmacnia cebulki włosowe. Jednocześnie sprawia, że pasemka są zdrowsze, a wzrost włosów na długość i grubość jest szybszy. Po drugie, olejek kokosowy nabłyszcza i nawilża, włosy stają się miękkie w dotyku, nie puszą się i nie elektryzują. I po trzecie, olejek kokosowy przyczynia się do zmniejszenia ilości łupieżu i wydzielanego przez skórę głowy sebum. Stosowanie olejku kokosowego poleca się także podczas wykonywania zabiegów fryzjerskich, takich jak trwała lub częste farbowanie. Nakładanie tego produktu zapobiegnie zniszczeniu struktury włosów i pozwoli zachować ładną i zdrową fryzurę na dłużej.