tea tree oilOlejek z drzewa herbacianego pozyskiwany jest na drodze destylacji z liści drzewa rosnącego w Australii i Nowej Zelandii. Lecznicze właściwości olejku znane były już kilkaset lat temu. Wykorzystywano go przy problemach dermatologicznych, w infekcjach jamy ustnej i jako środek odkażający.

Powszechne zastosowanie olejku z drzewa herbacianego wiąże się z pielęgnacją skóry trądzikowej. Produkt może być używany jako środek antybakteryjny i przeciwgrzybiczy. Co więcej, olejek z drzewa herbacianego może być wykorzystany w pielęgnacji włosów i skóry głowy. Będzie na pewno pomocny w walce z łupieżem, wszami i nadmiernym wydzielaniem sebum. Stosowany regularnie będzie nawilżał, łagodził podrażnienia i działał odświeżająco.

A jak wiadomo zdrowa skóry głowy oznacza mocne i piękne włosy.

Olejek z drzewa herbacianego może być używany na trzy różne sposoby. Wykorzystajmy go do olejowania włosów. Kilka kropel olejku z drzewa herbacianego należy połączyć z innymi olejami dobranymi do porowatości włosów i rodzaju skóry głowy. Taką miksturę „trzyma się” przez około godzinę na włosach, a następnie zmywa szamponem. Olejek z drzewa herbacianego może stanowić także dodatek do szamponu. Te dwie substancje trzeba dokładnie wymieszać z dodatkiem wody, pozostawić na skórze głowy do pięciu minut i zmyć chłodną wodą. Olejek z drzewa herbacianego sprawdzi się również w formie płukanki. Dwie krople produktu wkrapla się do szklanki z wodą. Aby olejek połączył się z cieczą dodać trzeba łyżeczkę mleka.

Włosy dzięki olejkowi z drzewa herbacianego będą miękkie, elastyczne i gładkie. Podczas regularnej kuracji nabiorą naturalnego połysku i świeżości. Skóra głowy będzie ukojona, oczyszczona i nawilżona. A co najważniejsze problem łupieżu i innych skórnych chorób zniknie. Uważać muszą jedynie osoby, z suchymi włosami. Dłuższe stosowanie olejku z drzewa herbacianego może prowadzić do przesuszenia skóry głowy. W efekcie włosy staną się matowe i szorstkie w dotyku; poziom sebum wydzielanego przez skórę głowy może wzrosnąć.