Olejowanie włosówOlejowanie włosów na sucho i na mokro.
Olejowanie włosów stało się hitem w pielęgnacji. Gwarantuje fryzurze wygładzenie, nawilżenie, nabłyszczenie i odżywienie. Na czym polega i jaki sposób nakładania olejków jest najlepszy?

Warto zapoznać się z takimi informacjami, by dobrać najlepszą metodę i skuteczne kosmetyki.

Olejowanie włosów na sucho.
Olejowanie włosów na sucho jest pierwszym z trzech elementów metody OMO (odżywka/olejek do włosów – mycie głowy – odżywka/olejek do włosów). Na włosach rozprowadzamy wybrany przez nas olejek. Zaczynamy na wysokości uszu, najwięcej kosmetyku wcieramy w końcówki oraz w miejsca, w których włosy są zniszczone lub przesuszone. Pamiętajmy jednak, aby nie przesadzać z ilością olejku – wszystko zależy od długości włosów. Następnie włosy upinamy tak, by nie pobrudziły ubrania. Czas „trzymania” olejku na włosach uzależniamy od tego, jak szybko włosy wchłaniają nałożone substancje. Na koniec włosy myjemy delikatnym szamponem, najlepiej takim, który nie zawiera SLS. Olejowanie włosów jako ostatni etap metody OMO polega na nałożeniu olejku i pozostawieniu go do wyschnięcia.

Olejowanie włosów na mokro.
Do miski lub głębokiego naczynia wlej litr przegotowanej wody. Dodatkowo do wody dodać możesz kilka kropel produktów nawilżających. Mogą to być na przykład: ekstrakt z aloesu, gliceryna lub kwas hialuronowy o małym stężeniu. Do wody dodaj olejek do włosów, którego ilość powinna być uzależniona od długości, gęstości i kondycji włosów. Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z olejowaniem włosów, wybierz wartościowe olejki, tłoczone na zimno i nierafinowane. Włosy zanurz w wodzie z dodatkiem olejku na około trzy minuty. Po odsączeniu nadmiaru płynu będziesz miała pewność, że fryzura stanie się zdrowsza i ładniejsza. Zaraz po olejowaniu możesz nałożyć foliowy czepek i ręcznik na około 30 minut. W ten sposób wytworzy się ciepło, dzięki któremu składniki zawarte w olejku szybciej się wchłoną. Na koniec zabiegu umyj włosy delikatnym szamponem i nakłóż maseczkę ułatwiającą rozczesywanie.

Olejowanie włosów: maska do włosów i olejek do włosów.
Osoby, które nie mają czasu na olejowanie włosów, mogą wypróbować jeszcze jedną metodę pielęgnacji. Wystarczy do ulubionej maseczki lub odżywki dolać kilka kropel olejku i całość nanieść na włosy, zaczynając od połowy ich długości.

Olejowanie włosów – efekty.
Olejowanie włosów jest popularną metodą pielęgnacji. Wykonane poprawnie i z zastosowaniem odpowiednich produktów przynosi bardzo dobre rezultaty. Już po pierwszym zabiegu włosy są nawilżone i wzmocnione. Olejowanie włosów powinno wykonywać się dwa razy w tygodniu. Dlatego po kilku zabiegach włosy zaczynają błyszczeć, są zregenerowane, odżywione i wygładzone. Łuski włosowe ciaśniej przylegają do rdzenia włosa. Olejowanie włosów zapewnia ochronę pasemkom przed promieniowaniem słonecznym i zanieczyszczeniami pochodzącymi ze środowiska zewnętrznego. Ponadto olejki wzmacniają skórę głowy i tym samym naszą fryzurę.