pharmaceris-h-stimupurin.jpgKilka tygodni temu zabrałam się do recenzji specjalistycznego szamponu stymulujące wzrost włosów H-STIMUPURIN marki Pharmaceris.

Jak szampon wypadł na tyle produktów, które stosowałam na porost włosów wcześniej?

OPAKOWANIE

H-STIMUPURIN zapakowano w standardowe opakowanie. Biała, nieprzezroczysta buteleczka ze złoto-srebrnymi akcentami wygląda jak opakowanie produktu leczniczego. Na kartonie o takim samym designie znajdziemy szczegółowe informacje na temat produktu. W tym przypadku nie ma niczego szczególnego w opakowaniu.

FORMUŁA

Szampon H-STIMUPURIN to produkt o konsystencji białego kremu. Ma delikatny, świeży zapach, który przypadł mi do gustu. Daje uczucie świeżości i utrzymuje się długo na włosach. Dla mnie bardzo ważne w szamponach jest to, jak zachowują się w trakcie mycia. Szampon stymulujący wzrost włosów od Pharmaceris pieni się bardzo dobrze, a to przekłada się na jego wydajność, bo potrzeba niewiele produktu do umycia nawet bardzo długich włosów. Moja buteleczka 300 ml powinna starczyć na 4 miesiące stosowania (włosy myję średnio co dwa dni).

SKŁAD

Bardzo interesujący jest skład produktu. Dlaczego? Pharmaceris zapewnia, że działanie szamponu H-STIMUPURIN to zasługa opatentowanego połączenia dwóch unikalnych składników – kofeiny oraz Naturalnego Czynnika Wzrostu FGF. W szamponie znajdziemy także dodatkowe składniki kondycjonujące – witaminę PP (tzw. niacynamid), witaminę B5 (D-pantenol) i biotynę. Niestety zawiera również SLES, czyli składnik drażniący mogący uczulać. Mimo tego postanowiłam go przetestować i nie zauważyłam, aby za względu na zawartość powodował u mnie podrażnienia. Na szczęście!

DZIAŁANIE

Najbardziej interesujące w szamponie stymulującym wzrost włosów H-STIMUPURIN jest to, że oprócz właściwości dobrze oczyszczających wykazuje też działanie odżywiające. Moje włosy stały się po użyciu specjalistycznego szamponu Pharmaceris bardziej nawilżone, wzmocnione, lśniące i aksamitnie delikatne. Ale nie o to chodziło głównie, bo do tego mogę użyć odżywki. H-STIMUPURIN miał pobudzić wzrost nowych włosów i tak się rzeczywiście dzieje! Najbardziej zauważyłam to na samym czubku głowy, gdzie przedziałek jest już niemal niewidoczny ze względu na zagęszczenie nowych włosów. Czy włosy wypadają mniej? Nie u mnie, ale to może kwestia tego, że moje włosy także przed stosowanie szamponu Pharmaceris nie miały tego problemu. Szampon, mimo zawartości SLES, nie podrażnia skóry i nie wysusza włosów. Najbardziej widoczne jest wzmocnienie włosów i ogólna poprawa ich gęstości – to przekłada się na efekt większej ilości włosów.