jantar-odżywka.jpgWracam z listą wad i zalet kuracji odżywiającej do włosów i skóry głowy od Farmony, przy czym od razu zaznaczam, że plusów jest zdecydowanie więcej. 🙂 Czy odżywka Jantar hamuje wypadanie włosów, zapobiega rozdwajaniu, wzmacnia i pielęgnuje tak, jak napisano na opakowaniu?

Czy odżywka Jantar marki Farmona działa? I czy warto ją kupić?

Najpierw wymienię wszystkie zalety i wady odżywki, a potem przejdę do omówienia tego, skąd taka recenzja produktu. Plusikiem oznaczę zalety, a na końcu listy zamieszczę też kilka podpunktów z minusem, czyli wad. Nie będzie ich jednak wiele, bo odżywka Jantar Farmona jest skuteczna i stała się moim ulubieńcem. 🙂

(+) naturalny skład oparty na kilkunastu ekstraktach roślinnych, bez alkoholu
(+) przyjemny zapach, który przypomina nieco delikatne męskie perfumy
(+) bardzo okazyjna cena adekwatna do jakości
(+) skuteczne odżywienie i ograniczenie wypadania włosów
(+) działanie na cebulki włosów, które skutkuje pojawianiem się nowych włosów
(+) brak efektów podrażniających czy alergicznych
(+) prosta aplikacja bez konieczności spłukiwania
(+) formuła nie sklejająca, nie przetłuszczająca i łatwo wchłanialna

(-) płynna konsystencja, mocno lejąca, która utrudnia nakładanie
(-) niezbyt wygodna i nieporęczna szklana butelka
(-) bardzo słaba dostępność, co utrudnia zakup produktu

Zacznijmy od początku, czyli od składu odżywki, nad którym rozpływałam się już w zapowiedzi moich testów. Tak duża ilość naturalnych ekstraktów roślinnych w jednej odżywce to rzadko spotykana rzecz i ogromny plus, który przekłada się na skuteczność odżywki Jantar. Już po pierwszych dniach stosowania (wcierki robiłam codziennie wieczorem) zauważyłam, że zaczęły pojawiać się baby hair. Nowe włoski bardzo mnie ucieszyły, bo miałam wyjątkowo cienkie i osłabione włosy. Kuracja z bursztynu od Farmony zadziałała też cuda z moimi zniszczonymi włosami – stały się mocniejsze, bardziej nawilżone i grubsze.

Oprócz regeneracji, przyspieszenia wzrostu i odżywienia włosów, Jantar zapewnia również ochronę. Zawartość składników odpowiedzialnych za wzmocnienie włosów chroni je także przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznym np. promieniowaniem UV. Zastanawiam się, czy nie zacząć stosować odżywki do włosów Jantar każdego ranka, zamiast wieczorem, bo zbliża się lato i słońca będzie coraz więcej. 🙂

Podsumowując – oprócz nieporęcznego opakowania, zbyt lejącej konsystencji i oczywiście słabej dostępności to kuracja bursztynowa do włosów od marki Farmona jest strzałem w dziesiątkę! Polecam bez zawahania!