jantar-odżywka.jpgZabieram się właśnie za test wcierki do włosów na bazie ekstraktu z bursztynu. Jantar od Farmony to produkt, który zdobyłam z trudem, bo nie jest łatwo dostępny. Nawet producent miał już zrezygnować z produkcji tej odżywki, a jednak wstrzymał się z tą decyzją po protestach użytkowniczek w mediach społecznościowych. Czyli wychodzi na to, że opinie, które czytałam w sieci na temat Jantaru, nie są w ogóle przesadzone.

Czy kuracja do włosów Jantar działa?

Jestem na etapie, w którym moje włosy powoli odrastają po ścięciu. Musiałam się ich pozbyć, bo były tak zniszczone, że nie pomagało nawet olejowanie. Niestety są teraz tak osłabione i cienkie, że na spektakularny efekt odżywienia musiałabym czekać chyba kolejne kilka lat. Przeczytałam, że odżywka do włosów i skóry głowy Jantar to produkt, który nie tylko regeneruje i wzmacnia włosy, ale także przyspiesza ich wzrost pobudzając cebulki do efektywnej pracy. Właśnie tego mi potrzeba, więc nie mogłam nie skusić się na test!

Jantar od Farmony ma najlepszy skład, spośród wszystkich pseudo-naturalnych odżywek, które dane było mi testować. Przede wszystkim nie zawiera alkoholu i mnóstwa sztucznych składników, a jej skład to głównie ekstrakty roślinne. Bazowym składnikiem aktywnym jest ekstrakt z żywicy kopalnej Sosny Bursztynowej (czyli ekstrakt z bursztynu), ale oprócz niego znajdziemy w odżywce Jantar kilkanaście wyciągów roślinnych, m.in. z nagietka lekarskiego, rumianku pospolitego, rozmarynu, szałwii lekarskiej, sosny zwyczajnej, arniki górskiej, korzenia łopianu, cytryny, bluszczu pospolitego, nasturcji większej, rukwi wodnej, jasnoty białej oraz korzenia żeń-szenia. Prawda, że zachęcające? 🙂

Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona obiecuje wiele. Zastanawiam się, czy w ogóle możliwe jest uzyskanie takich efektów, ale nastawiam się pozytywnie. Czas pokaże, czy kuracja do włosów Jantar to rzeczywiście skuteczny preparat, który ma dotleniać cebulki włosów i pobudzać je do efektywniejszej pracy. Dzięki temu włosy mają stać się wyraźnie grubsze, mocniejsze, lepiej odżywione i zregenerowane. Zauważalny ma być też wzrost włosów oraz pojawienie się nowych włosów w dużej ilości.

Jantar ma przynosić efekty wcierany w skórę głowy regularnie, a więc powzięłam sobie postanowienie, że będę robiła sobie wcierki każdego wieczoru. Dużym plusem jest fakt, że kuracji do włosów Jantar nie trzeba spłukiwać, a więc można stosować ją częściej niż myjemy włosy. Z recenzją wrócę już za jakiś czas! 🙂