fryzury-krok-po-kroku.jpgNa Instagramie od tygodni królują tzw. „bokserskie warkocze”. Fryzurę, która stała się hitem nadchodzącej wiosny, spopularyzowały wcale nie boksujące kobiety, ale gwiazdy i modelki.

Cały świat uznał uczesanie w stylu bokserskim za niebywale efektowne, wygodne i idealne na ciepłe dni nadchodzących miesięcy. Jeśli nie chcesz zostać w tyle za modą, przeczytaj ten tutorial.

Opisujemy, jak wykonać bokserskie warkocze krok po kroku.

KROK 1.

Dokładnie rozczesz włosy przed rozpoczęciem upinania. Jest to bardzo ważny krok, który pozwoli na łatwe upinanie włosów bez problemu splątanych pasm.

KROK 2.

Po rozczesaniu wykonaj przedziałek. Włosy muszą być równo przedzielona na samym środku głowy tak, aby powstała fryzura była symetryczna.

KROK 3.

Po przedzieleniu włosów spryskaj je dowolnym produktem dodającym objętości, lakierem lub zabezpieczyć odrobiną olejku. Zapewni to gładkość i łatwość pracy z włosami.

KROK 4.

Teraz zacznij pleść dobierany warkocz od samej nasady głowy, najlepiej od miejsca, w którym wydzieliłaś przedziałek. Najpierw po jednej stronie (włosy z drugiego boku można wówczas zabezpieczyć spinką lub gumką), a dopiero potem po drugiej.

KROK 5.

Plotąc warkocz sięgaj po cienkie pasma włosów, ponieważ wtedy uzyskasz efekt imponującego, gęstego warkocza. Warkocza dobierany zaplataj bardzo ciasno – włosy nie mogą być zbyt luźne.

KROK 6.

Warkocz zaplataj do samych końcówek włosów, które zepnij cienką gumką do włosów w podobnym kolorze. Trudniej będą miały kobiety z cieniowanymi włosami, bo pod koniec pasma będą uciekały z upięcia. Bokserskie warkocze są odpowiednie dla kobiet o prostych włosach.

KROK 7.

Po skończeniu jednego warkocza analogicznie postępuj z drugą stroną głowy wykonując kroki 4-6. Pamiętaj, aby zacząć warkocz w tym samym miejscu i zaplatać go symetrycznie z poprzednim.

KROK 8.

Kończąc fryzurę możesz pokusić się o delikatne podtapirowanie warkoczy lub wyciągnięcie pojedynczych kosmyków, aby dodać upięciu łagodniejszego charakteru i objętości.