Wypadanie włosów - Wypróbuj olejek do włosówWypadanie włosów to problem, który dotyka większości kobiet. Powodów może być bardzo dużo. Do najczęściej występujących zalicza się: stres, niewłaściwą dietę, używki (alkohol, papierosy), zaburzenia poziomu hormonów, stosowanie agresywnych kosmetyków, zabiegi fryzjerskie (farbowanie, ondulacja, suszenie, prostowanie, kręcenie na lokówce), częste spinanie włosów ciasną gumką. Brak odpowiednich witamin i minerałów powoduje nadmierne osłabienie włosów, co w efekcie prowadzi do wypadania, łamania i rozdwajania końcówek. Składniki zawarte w kosmetykach myjących i produktach stosowanych podczas zabiegów fryzjerskich mogą powodować wysuszenie i pogorszenie stanu włosów.

Ogólnemu osłabieniu włosów mogą ponadto towarzyszyć problemy skóry głowy: przedwczesne siwienie, łupież, nadmierne wydzielanie sebum, wolno rosnące włosy.

Nie tylko brak witamin, minerałów i innych elementów odżywczych jest przyczyną wypadania włosów. Osłabienie pasemek może być spowodowane także tym, że nie dostarczamy im od zewnątrz kwasów tłuszczowych. Znajdziemy je między innymi w olejkach kosmetycznych (i spożywczych także). Najbardziej popularnymi olejkami do pielęgnacji włosów są olejek rycynowy, olej lniany i olejek arganowy.

Olejek rycynowy jest produktem łatwo dostępnym – kupić go możemy w każdej aptece; w dodatku niewiele kosztuje. Produkt można połączyć z wodą i tak przygotowaną miksturę przelać do butelki z atomizerem. Jeżeli jednak chcemy porządnie wzmocnić i zregenerować włosy, powinnyśmy przyjąć nieco inną metodę pielęgnacji. Niewielką ilość olejku należy wmasować opuszkami palców w skórę głowy. Możemy dodatkowo przeprowadzić masaż, który pobudzi krążenie krwi i sprawi, że składniki olejku szybciej dotrą do cebulek włosów. Problematyczna w aplikacji może okazać się konsystencja olejku. Jest dość gęsta, dlatego dużo czasu musimy poświęcić na mycie włosów po aplikacji. Co więcej olejek rycynowy nie jest polecany włosom jasnym, posiada bowiem właściwości przyciemniające. Jeśli włosy posmarowane olejkiem zawiniemy w ręcznik, wzmocnimy działanie produktu i przyspieszymy wzrost włosów. Ilość olejku i czas, na jaki pozostawiamy go na włosach, zależą od kondycji i stopnia zniszczenia pasemek.

Olej lniany może być stosowany na dwa sposoby. Po pierwsze, można go pić co wieczór lub dodawać do sałatek. A po drugie, stosować jako tzw. wcierkę do włosów. Olej lniany zawiera witaminę E, wielonienasycone kwasy tłuszczowe Omega – 3, Omega – 6 i kwasy jednonienasycone. Olej lniany wciera się we włosy uszkodzone i wysuszone, z uwzględnieniem końcówek i najbardziej zniszczonych miejsc. Olej lniany pomaga w walce z łupieżem, wzmacnia łamliwe włosy, dobrze radzi sobie z chorobami skóry głowy.

Olejek arganowy to jeden z najpopularniejszych produktów przeznaczonych do pielęgnacji włosów. Ze względu na kraj pochodzenia i żółto – brązową barwę nazywany jest Złotem Maroka. Zawiera wiele cennych dla zdrowia witamin, minerałów i kwasów tłuszczowych. Olejek arganowy można stosować nie tylko na włosy. Polecany jest także w pielęgnacji skóry ciała i twarzy. Posiada właściwości nawilżające, wygładzające i odżywcze. Ponadto zapobiega powstawaniu zmarszczek i przebarwień. Regularnie nakładany na włosy przeciwdziała rozdwajaniu końcówek, puszeniu i elektryzowaniu się włosów.